tom-tech computers
 
 
HISTORIA   


Działalność firmy, jeszcze pod innym adresem, rozpoczęła się już dość dawno temu bo w roku 1991.

Początki działalności to był głównie handel komputerami firmy Commodore, Atari, Sinclair lecz już po pierwszym roku weszły do obrotu komputery popularnie zwane "pecetami".

Były to oczywiście z początku komputery z procesorami serii 286. Ale to już teraz prehistori i nie warto się dłużej nad tym rozwodzić. Razem ze sprzętem podstawowym sprzedawane były oczywiście urządzenia peryferyjne i przeróżne akcesoria.

Z początku pogwarancyjna naprawa sprzętu była oparta głownie na współpracy z innymi firmami lecz z czasem taka usługa była oferowana również przez naszą firmę. Stąd już oczywiście tylko krok do początków obsługi informatycznej, w szerokim tego słowa znaczeniu.

Ponieważ zaś sam komputer, nawet wyposażony w system operacyjny, to tylko maszyna rozpoczęła się również sprzedaż, instalacja i wdrożenia oprogramowania użytkowego.

Kolejny etap to początki sieciowej współpracy komputerów. Teraz już informacje przepływać musiały pomiędzy maszynami niekoniecznie tylko za pomocą słynnej dyskietki magnetycznej. Łączność musiała być zapewniona w sposób ciągły. Najpierw były to więc sieci jednoserwerowe (Novell) aż to wieloserwerowych sieci współczesnych plus wymiana danych pomiędzy stacjami roboczymi.

Będąc coraz bliżej współczesności trzeba wspomnieć o internecie. Cóż, teraz jest to rzecz jak najbardziej naturalna, lecz początki to oczywiście modem analogowy i wdzwanianie się do Tepsy. Aktualnie to najczęściej łącza stałe rozprowadzane dodatkowo wśród użytkowników sieci lokalnych.

Wspominając o sieciach lokalnych trzeba również powiedzieć o sieciach rozległych, czyli np. łączenie oddziałów firmy z filiami w celu posiadania pełnego obrazu działalności w każdej chwili.

No i doszliśmy do czasów dzisiejszych. Jak widać firma podążała zgodnie z duchem czasów i niewątpliwie będzie tak również w przyszłości.


ZAKRES DZIAŁALNOŚCI   


Działalność w ramach usług wymienionych w dziale OFERTA prowadzona jest zasadniczo w ramach aglomeracji łódzkiej.

Niemniej usługi, szczególnie usługi internetowe i multimedialne, mogą być wykonywane dla klienta z siedzibą w dowolnym miejscu Polski.

W dobie zdalnych dostępów przez np internet również administracja zasobami sieciowymi i sprzętowymi jest możliwa w dowolnym miejscu. Warunkiem jest oczywiście podpięcie dostępu do internetu lecz jest to coraz częściej stosowane medium.


   

 
  by Tomasz Janusik
O FIRMIE |INFORMACJE|OFERTA|SERWIS|LINKOWNIA|HUMOR|KONTAKT|napisz do nas